en      cz

Příprava

    S výrobou a historií nás spojují nezbytné znalosti o výrobě replik chladných zbraní a popisy dobových nálezů, ze kterých vycházíme. Na těchto znalostech neustále pracujeme a stále se máme co učit. Přesto nejsme archeologové.  K našim favorizovaným autorům patří Ian Peirce (Swords of the viking sword) a Edward Oakeshott (Records of the medieval swords), šermířští mistři, kolegové, Living History fóra v ČR a zahraničí, kamarádi,  internet a Facebook. Nekonečnou studnicí poznání jsou návštěvy muzeí po celém světe. Naší prací jsou dovednosti výroby jako za starých časů s přihlédnutím k požadavkům zákazníka

 

Swordmakery ElGur customers map

   Od zákazníka se snažíme dozvědět, co přesně chce vyrobit. Jsme nesmírně rádi, když nám lidé pošlou podrobný popis i s obrázky. Když zákazník neví, rádi mu pomůžeme (historické zařazení, k jakému účelu bude replika sloužit, možnosti výroby a zdobení, adekvátní pochva k meči, péče o výrobek, následný servis apod.). Pro náročné klienty vytváříme technický výkresy.

 

   Mečířská dílna ElGur oslovuje zákazníky z celého světa. Většina zákazníků si žádá výrobu replik na zakázku. Mezi nejčastější zakázky této doby jsou repliky archeologických nálezů.

 

  Přesná naostřená replika má jiné parametry než přesná replika nenaostřená. Zejména jde o hmotnost repliky, délku jílce, bod vyvážení repliky apod. Je to důležitá znalost k pochopení, proč meče upravené pro "bezpečný" šerm mají jiné parametry. Čepel upravená pro šerm má po celé délce 2mm široké ostří, které navyšuje váhu meče oproti originálu

 

   U našich výrobků zákazníkovi běžně upravujeme tyto rozměry:

·        Kovanou nebo pouze broušenou čepel
·        Bod vyvážení meče
·        U jílce délku, obvod a barvu kůže

 

 

   Výsledkem telefonické a emailové komunikace je detailní nákres a úprava repliky dle požadavků zákazníka. Dalším krokem je odsouhlasení si objednávky se zákazníkem, zaplacení zálohy 50%, zařazení do pořadníku a zahájení výroby.


   V ranném středověku stál meč v přepočtu přibližně 100.000 Kč. Výrobci měli více času a méně "kvalitního" materiálu. Dnes máme vynikající materiály a na všechno spěcháme. Naše mečířská dílna ElGur si stojí za tím, že nelze dostat vysokou kvalitu ruční práce za co nejmenší peníze.

 

ElGur technical draw

Technický výkres ElGur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Zákazník dostává od mečířské dílny ElGur přesně, co si objednal. Nikdy bez předchozí komunikce se zákazníkem neměníme domluvené parametry"

 

  
Copyright © 2006-2014 All rights reserved ElGur Všeobecné podmínky