en      cz

Broušení

    Broušení je prováděno v rukou bez použití CNC strojů apod.. Při bližším pohledu na jednotlivé části můžete vypozorovat charakteristické znaky ruční práce s citem pro detail. Každý zákazník je srdečně k nám pozván do dílny, ať sám shlédne dovednost v praxi, na které si zakládáme své jméno mečířské dílny ElGur.

 

   Vykovanou, na hrubo vybroušenou čepel zakalíme. Po zkouškách čepel do detailu dobrousíme na požadovaný tvar. Čepele brousíme tak, že se zúžují od příčky ke špici v závisloti na typu meče (nejčastěji od 6 do 2,5 mm). Vyrábíme dva typy ostří. Naostřenou a tupou. U tupé je hrana po celé délce ostří v síle 2 mm. Poté se čepel leští. Poslední leštění provádíme ručně. To dodává čepeli charakteristický vzhled.

   Čepel je takto připravená pro potřeby šermířů. Je vhodná na technický i sportovní šerm. Vlastnosti takto připravených čepelí neustále konzultujeme s šermířskými mistry a jsme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu.


   Čepele na přání a za příplatek brousíme do ostra. Čepele broušené do ostra jsou od začátku vyráběny jinak. Nebrousíme do ostra čepele dodatečně nebo ty, které nepocházení z naší mečířské dílny.

 

   Po roce používání Vám rádi přebrousíme čepel zdarma v rámci záručního servisu. Stačí k nám meč dopravit.

 Ukázka broušení mincové hlavice
 
Copyright © 2006-2014 All rights reserved ElGur Všeobecné podmínky