en      cz

Balení, expedice a záruka

Kvalita

   Dříve než replika opustí mečířství ElGur, pečlivě prohlédneme jednotlivé komponenty. Výrobek hodnotíme jako celek. Replika, která nesplňuje naše náročné body kvality, neopouští dílnu ElGur.

 

   Co se skrývá pod povrchem mečů vyrobených profesionálními mečíři v mečířství ElGur? Od tvorby designu meče, přes ruční kování a broušení materiálu po finální leštění, sledujeme finální vlastnosti & chování meče, potažmo čepele meče. Tento náročný postup výroby na přesnost je zárukou kvality a mechaniky zbraně. To je zase předpokladem pro kvalitní šerm.
   Vy to znáte ze zkušenosti, že meč skvěle padne do ruky, je rychlý při seku a bodu, je skvěle ovladatelný a celkově je z něj dobrý pocit při šermování. Takové jsou požadavky na meč snad každého šermíře. A my umíme tyto vlastnosti doručit.
   Profesionálům nabízíme možnost si tyto vlastnosti, převzaté z výzkumu originálních mečů, modifikovat. To pro nás není problém, my děláme ruční výrobu formou dobových technik.

   Bod vibrací (CoP), Pivot pointy, Bod vyvážení (CoG)

Fotky z provádění kontroly kvality meče můžete vidět zde: Facebook Swordmakery ElGur

PS: Další podrobnosti o vlastnostech čepelí a mečů můžete studovat z výzkumu Petera Johnssona, různých diskuzí výrobců čepelí a šermířů, na Artic fire, Dimicatoru, videí Matta Eastona apod. Děkujeme mnohokrát všem, kteří se podílí na těchto výzkumech a sdílí své informace s námi.

 

  Repliku konzervujeme olejem (WD40 nebo Konkor), balíme do slídy. Tím je replika chráněna proti korozi. Repliku vložíme do krabice s polystyrénem. Polystyrén speciálně ručně upravíme pro uložení repliky, aby nedocházelo k poškození nebo jejímu pohybu během transportu. Na přání použijeme luxusnější dřevěnou krabici (za příplatek) .

Nyní je replika připravená na cestu k Vám ...

 

   Na výrobky mečířství ElGur (Jan Motyčka, Michal Kuzník) dostáváte dvouletou záruku. Na vyřízení reklamace máme ze zákona 30 kalendářních dní. Záruka se nevztahuje na tyto body (popis viz technologie výroby):

 • Mechnické poškození, např. tvrdší čepelí nebo neoodborným zacházením
 • Uvolňení jílce  - běžné u repliky kompletované kompletování dobovým způsobem
 • U kožených výrobků:
  • Škrábance, srůsty, jizvy či vrásky
  • Zarostlé stopy po bodnutí hmyzem, poškrábání rohem
  • Přirozené vrásnění v hladkých rozměrnějších partiích
  • Barevné rozdíly v probarvení usní
  • Projev stárnutí, oblýskání, ohlazení, patina a zrání

        Ručně dělaný výrobek potřebuje pravidlenou údržbu. Od základní, které zvládnete sami (naleznete v článku zde), až po větší, které vyžaduji mečíře. Proto zajišťujeme servis našich výrobků. Z nejčastějších požadavků uvádíme:

  • Přebroušení / přeleštění čepelí
  • Obnova jílce - nová kůže
  • Výměna celého jílce  Ukázka speciálního balení meče do PVC proti poškození během přepravy
   
  Copyright © 2006-2014 All rights reserved ElGur Všeobecné podmínky